Hõbekõrvarõngas

Hõbekõrvarõngad on kulla kõrval vähemalt sama populaarsed ja hinnatud kõrvade kaunistajad. Armastatakse neid just oma kauni hõbevalge sära ja taskukohasema hinna poolest. Hõbe on küllaltki levinud metall- aegade jooksul on sellest vermitud raha ja nõusid ning kasutatud ka vahetuskaubana. Nüüdseks on hõbe just laialdasemat kasutust leidnud ehete valmistamise materjalina sest oma neutraalse tooni tõttu on kohane igal ajal ja kõikides vanuses kandjatele. Ehtemaailmas on hõbekõrvarõngad ühed tänuväärsemad ja lihtsamini sobitatavad aksessuaarid. Meie valikust leiad palju erineva stiili ja tegumoega kõrvarõngaid alates lihtsatest rõngakujulistest ja lõpetades (pool)vääriskividega kaunistatud mudelitega. Lisaks leidub ka stiilseid kettidega variante ja modernseid minimalistlikke hõbekõrvarõngaid. Meil valmistatakse nii nano- kui ka roodiumkattega hõbeehteid. Nanokate toob esile hõbedale iseloomuliku helevalge tooni, roodium aga on tugev kattemetall, mis annab säravhallika läike, mõlemad kaitsevad hõbedat oksüdeerimise ja mikrokriimustuste eest.

13 Toodet
Set Descending Direction
View as Grid List
Filter
13 Toodet
Set Descending Direction
View as Grid List

Hõbekõrvarõngad - kust on pärit hõbe?

Hõbe avastati pärast kulda ja vaske umbes 5000 a eKr. Kuna hõbedat looduses eriti puhtal kujul ei leidu, läks palju aega mööda, enne kui osati maagist hõbedat välja sulatada. Üks suurimaid iidseid kaevandusi asus aastatel 500–100 a eKr Kreekas. Ka Hispaanias asus suuri hõbedakaevandusi. 16. sajandiks olid Hispaania konkistadoorid avastanud suured hõbedamaardlad Lõuna- ja Kesk-Ameerikast, kiiresti arendati välja meetodid hõbedamaagist puhta metalli saamiseks tänapäeva Mehhiko, Boliivia ja Peruu aladel. Nende Uue Maailma kaevanduste tulemusena sai Lõuna- ja Kesk-Ameerikast suurim hõbedatootja maailmas. Et puhast hõbedat kätte saada, rakendati nn Mehhiko tootmisprotsessi. 19. sajandi keskel avastati suur kogus hõbedat USAs Nevada osariigis, mis tegi USAst maailma suurima hõbedatootja kuni 20. sajandini, mil möödusid Mehhiko ja Peruu. 21. sajandi alguseks on suurimateks hõbedatootjateks saanud Mehhiko, Hiina, Peruu, Austraalia ja Venemaa. Rohkem hõbedast: https://et.wikipedia.org/wiki/Hõbe

Veel huvitavat hõbekõrvarõngastest...

Hõbetoodete standarproovid on: 800, 830, 925, 999. Puhas hõbe on prooviga 999, st toode koosneb 99,9% ulatuses hõbedast. Puhas hõbe on kasutusel müntide, plaatide ja kangide valmistamiseks- neid kõiki kasutatakse tänapäeval investeerimis eesmärkidel. Ehete valmistamiseks kasutatakse üldjuhul hõbedat prooviga 925(sterling hõbe). Selline hõbe sisaldab 92,5% hõbedat ning 7,5% teisi metalle. Kuna hõbe ise on väga pehme, siis on tugevuse saavutamiseks teiste metallide lisamine väga oluline. 925 ja 830 prooviga hõbedast valmistatakse ka hõbenõusid nagu söögiriistad, pokaalid, kandikud ja küünlajalad. Ammustest aegadest alates usutakse hõbeda tervistavatesse võimetesse. Hõbedal on antibakteriaalsed omadused, see aitab võidelda nakkuste, külmetuse ja gripi vastu ja soodustab sisemise soojuse ringlust. Hõbekõrvarõngad augustatud kõrvas mõjuvad nõelravi seisukohalt eriti tervendavalt.

Sidebar