Põhilised kriteeriumid, mille alusel tavaliselt ketti valitakse on hind, pikkus ja tegumood. Sealjuures tuleks mõista, et mida soodsam on kett, seda peenem ja kergem see on. See aga omakorda tähendab, et selline kuldkett on ka vähem vastupidavam ja võib kuhugi takerdudes kergemini puruneda. Väga peenikesi kette peaks kandma ettevaatlikult ja pigem ilma ripatsita- soovituslik reegel on, et ripatsi kaal ei tohiks ületada keti kaalu. Parem kui ripats kaaluks kaks korda vähem kui kett ise. Kindlasti tuleks õrnemad ehted magamise ja aktiivsete tegevuste ajaks ära võtta. Kui soovite tugevamat ketti, peaks eelistama raskema kaaluga täisketti, mis on valmistatud traditsiooniliselt ja mida iseloomustavad tugevad lülid ja korralikult joodetud ühendused. Teinekord on mõni odavam kett näiliselt jämedam kui peenem ja kallim täiskett, aga tegelikkuses kaalub see oluliselt vähem ja on kindlasti ka nõrgem kuna on seest tühi ehk õõnes. Sellise keti lülid on materjali kokkuhoiu ja madalama hinna eesmärgil valmistatud tühjast traadist. Seetõttu on ka lülide ühenduskohad õõneskettidel tihtipeale nõrgemad kui täisketil.
Kuldketid oma mitmekülgses tegumoevalikus võivad olla Teie stiili lahutamatuks osaks. Need on üheks tänuväärseimaks aksessuaariks igas vanuses kandjale, olgu su lemmikuks klassika, minimalism või edevam look. Kuldkett oma võrratu kuldse tooniga on justkui päikese särast ja soojusest tulvil embus, mis pisut müstilise kumaga annab pikaks ajaks positiivse laengu ja hea tunde. Seda sobib kanda igapäevaselt tööl olles või sõpradega aega veetes aga ka uhkel peoõhtul, teatris või banketisaalis. Kuld on ajatu ilu sümbol!
Kindlasti tasub võimaluse korral eelistada kvaliteetset käsitööketti- selle puhul on kindel, et iga lüli on oskusliku meistri poolt kindlalt joodetud ja üle kontrollitud. Lisaks on neil korralikud ja väga kindlad turvaklambri või- ketiga karplukud. Selliste kettide hinnad on küll mõnevõrra kõrgemad kui masinkettidel ja tunduvalt kallimad tühjadest kettidest, aga nende kvaliteet ja kestvus on kordades paremad eelmainitutest. Üks korralik käsitöö kuldkett peab vastu mitukümmend aastat, vajades aeg-ajalt ainult puhastamist, et taastada kulla kaunist sära. Kui aga eelarve ei võimalda täisketti soetada, on õõneskett omal kohal. Nende valik on kaubanduses väga laialdane, tuleb ainult leida endale sobiv. Kindlasti maksab nõu küsida, millise lüli ja tegumoega kett on vastupidavam. Üldiselt on nii, et mida lihtsam lüli, seda vastupidavam kett- head valikud on ankur, pantser ja bismarck kuldketid. Õõnesketi puhul tuleb arvestada, et magamise ja igasuguste aktiivsemate tegevuste ajaks peaks selle kindlasti ära võtma. Samuti tasub riietudes olla ettevaatlik.