Kuldkõrvarõngas

Kuldkõrvarõngad olid kasutuses juba ammu enne meie ajaarvamist. Teadaolevalt valmistati kullast ehteid juba Minose tsivilisatsiooni ajal. Minose rahvas oli teada-tuntud oma oskusliku metallitöö poolest, eriti peenete ehete valmistamisoskuse pärast. Kreetal elanud Minose inimesed olid aktiivsed kauplejad ja tänu oma heale asendile keset merd levisid Minoses valmistatud ehted ka mujale maailma. Sealt edasi on kuldehted muutunud järjest hinnatumaks olles tänaseks armastatuimaks valikuks ehtegurmaanide seas. Igapäevaselt kantavaid kuldehteid nn. puhtast kullast reeglina ei valmistata kuna 999 prooviga ehk 99,9% kuld on igapäevaste ehete jaoks liiga pehme. Sellised ehted poleks piisavalt vastupidavad, deformeeruksid kergelt ja muutuksid kiiresti kasutuskõlbmatuks. Seetõttu ongi kõige levinum on 585 prooviga ehk 58,5% kuld, kus ülejäänud osa moodustavad teised metallid, mis annavad kullale vajaliku tugevuse aga ka soovitud värvitooni. Valge kuld on pallaadiumi, nikli või hõbedaga segatud kuld, punane või roosa kuld saavad oma värvi aga vaselt. Rohkem kullast: https://et.wikipedia.org/wiki/Kuld

5 Toodet
Set Descending Direction
View as Grid List
Filter
5 Toodet
Set Descending Direction
View as Grid List

Kuldkõrvarõngad ja nende stiil

Kuldkõrvarõngaste disainil ja kujul pole piire. Meie rikkalikust valikust leiab nii (pool)vääriskividega rippuvaid või kõrva peale jäävaid mudeleid kui ka lihtsamaid rõnga- ja kuulikujulisi klassikuid. Läbi aegade on hinnatud ka kullast pärl- ja teemantkõrvarõngad, mis oma elegantsusega annavad kaunilt peene tulemuse. Kulla soe ja särav toon moodustab valge või klaasja ehtekaunistajaga harmoonilise koosluse, mis oma värvikombinatsiooniga on pretensioonitu kaaslane iga riietuse juurde. Kui aga eelistada värvikamat stiili, tasub valida (pool)vääriskividega kõrvarõngaste seast, kus leidub rubiini, safiiri, smaragdi, tsitriini, ametüsti, roosa kvartsi ja teiste ehtekividega kaunistatud kõrvarõngaid.

Miks valida kuldkõrvarõngad?

Tänapäeval kasutatakse ligikaudu 50% kogu maailmas kaevandatavast kullast ära ehtetööstuses. Mõistmaks, miks just kullast sai hinnatud ehtematerjal, tuleb mõelda selle metalli imeliste omaduste peale. Kui varasematel aegadel inimeste poolt ehtematerjalina kasutatud puit, rannakarbid, loomade luud ja kivi kippusid kiiresti lagunema, siis just kulla vastupidavus ja sära võlusid esimesena vana-egiptlasi, kes kasutasid kulda ehtematerjalina juba 5000 a eKr ja sumereid, kelle loodud kuldehted ulatuvad aega 3000 a eKr. Eeskätt kasutati kulda ehtematerjalina muidugi sellepärast, et ta püüdis pilku ning kuldse ehte sära paistis väga kaugele. Võrreldes teiste metallidega on kulda ka väga lihtne töödelda ning ta ei lagune ega hävine. Sellega hakati lisaks inimesele kaunistama ka hauakambreid, troone ja riigipealike eluruume. Kullast sai kiiresti jõu ja võimu sümbol, seda kandsid nii mehed kui naised.

Sidebar