Sõrmuseid on läbi sajandite mitmetes kultuurides erinevatel põhjustel kantud. Tihtipeale oli see jõukuse ja võimu märgiks ning viitas kandja heale positsioonile ühiskonnas. 16. saj paiku näidati sellega kuulumist mingisse kindlasse klassi, sealjuures määras sõrmuse asukoht täpse kuuluvuse: nimetissõrmes kandsid sõrmust kaupmehed, pöidlas ravitsejad ja keskmises sõrmes õpilased. Parem käsi sümboliseeris võimu, vasak armastust. Neljandas sõrmes kanti põhiliselt armastuse ja ühtsusega seotud sõrmust kuna sinna pidavat otse südamest suunduma müstiline „armastuse veen“. Ka tänapäeval annab seal sõrmes olev sõrmus aimu kandja sotsiaalse staatuse kohta- tõenäoliselt on tegemist kihlatud või abielus oleva inimesega. Erinevateks sündmusteks on erinevad sõrmusetüübid: abielu-, kihla-, lubadus-, kooli-, ristimis- ja sõprussõrmused. Nendest saad lähemalt lugeda siin: https://www.femme.ee/ilu/sormuste-tuubid-ja-nende-tahendused

1 Toode
Set Descending Direction
View as Grid List
Filter
1 Toode
Set Descending Direction
View as Grid List

Sõrmused ja nendega seotud uskumused.

Sõrmus kui lõppematu ring on alati sümboliseerinud tähtsaid eluetappe, aja peatumatut kulgu, igavest armastust ja sõprust. Ringi kujutis pidavat kaitsma kurjade jõudude eest- halb ei pääse suletud katkematust ringjoonest üle. Seega on sõrmuste kandmine omanud ka kaitse eesmärki, sealjuures pole vahet kas kanda seda kaelas keti või paela otsas või harjumuspäraselt sõrmes. Selle järgi, millises sõrmes sõrmust kantakse, saab spetsialistide arvates koostada inimese psühholoogilise portree ja anda hinnangut iseloomuomadustele. Pöial- näitab liidri omadusi, töökust, pühendumust karjäärile, tähelepanuvajadust ja ka impulsiivsust. Nimetissõrm- sõrmus paremas käes viitab mõistlikkusele, vasakus aga püsimatusele ja hüsteerilisusele. Üldiselt aga näitab pigem tagasihoidlikkust ja otsustusvõimetust- varjatult aga kirglikkust, ambitsioonikust ja kontrolliarmastust. Keskmine sõrm- näitab selget häirimatust avalikust arvamusest, iseteadlikkust ja julgust. Nimeta sõrm- viitab püüdele harmoonilisuse, ilu ja täiuslikkuse poole, abielusõrmus aga traditsiooniliselt igatsust armastuse järgi. Väikene sõrm- näitab kandja seiklusjanu, loomingulisust ja tugevat tungi põnevuste ning väljakutsete otsimiseks. Tegelikkuses aga on kõige tähtsam lähtuda iseenda eelistustest ja kanda sõrmust just sellises sõrmes, kus see on mugav ja tundub sobiv. Usaldage iseennast!

Kas kullast või hõbedast sõrmus?

Materjali valikul tuleks eelkõige lähtuda sõrmuse kandja stiilist. Kõige hinnatumad ehtemetallid on kuld ja hõbe. Kuld on kõige vähem allergeensem ehtematerjal, mille kaunis sära püsib õige hoolduse korral lõpmatuseni. Tänapäeval kasutatakse ligikaudu 50% kogu maailmas kaevandatavast kullast ära ehtetööstuses. Eeskätt armastataksegi kulda oma vastupidavuse pärast, lisaks püüab ta kindlasti pilku ning tema kuldne sära paistab väga kaugele. Kuldsõrmuste kandmisele on läbi aegade omistatud jõukuse ja positsiooni tunnust. Võrreldes teiste metallidega on kulda ka väga lihtne töödelda ning ta ei lagune ega hävine. Ehete valmistamiseks kasutataks enamasti 585 prooviga kulda. Hõbe on kulla kõrval vähemalt sama populaarne ehtematerjal. Enamasti valitakse seda just oma kauni hõbevalge sära ja taskukohasema hinna poolest. Hõbedal on erinevate ainete ja niiskusega kokku puutudes soodumus oksüdeeruda ehk muutuda tumedamaks- õigete puhastusvahenditega aga on see kergesti puhastatav. Tänapäeval kasutataks hõbeehete katmiseks nano- ja roodiumkatet. Nanokate toob esile hõbedale iseloomuliku helevalge tooni, roodium aga on tugev kattemetall, mis annab säravhallika läike, mõlemad kaitsevad hõbedat oksüdeerimise ja mikrokriimustuste eest. Ehete valmistamiseks kasutatakse üldjuhul hõbedat prooviga 925(sterling hõbe). Hõbedale omistatkse ravivaid ja antibakteriaalseid omadusi.

Sidebar